Wakacje z Karuzelą

Jak już pewnie wiecie, dla nas okres wakacyjny oznacza głównie działalność półkolonijną – tak też było i w tym roku. Jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów dotyczących tego, jak bawiły się dzieciaki na „Półkoloniach z psami 2023” – zapraszamy na naszego facebooka. Nie zaszkodzi zdradzić, że każdy turnus to była cała masa różnorodnych wrażeń – zarówno dla uczestników, jak i często dla wychowawczyń 😉 Nuda i nosy w telefonach– to nie u nas!

Równolegle z półkoloniami o psach odbywały się półkolonie artystyczne – tydzień rękodzielniczy oraz tydzień ze słuchowiskiem. W ramach tych dwóch turnusów powstały piękne artystyczne dzieła, m. in. makramowe ozdoby, breloki, dekoracje z zimnej porcelany, ręcznie szyte broszki… a także – słuchowisko, w którym dzieciaki wcieliły się w role… no właśnie – jeśli jesteście ciekawi, serdecznie zapraszamy na nasz kanał na yt, gdzie możecie posłuchać efektów naszej wspólnej pracy.

Półkolonie rękodzielnicze i półkolonie ze słuchowiskiem odbyły się w ramach współpracy z Gminą Lublin, Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Fundacją Pfizer  oraz Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja.

Półkolonie letnie to zawsze przedsięwzięcie bardzo angażujące. Udało nam się jednak wygospodarować czas także na naszą pozostałą działalność. Nie wciskamy pauzy i mkniemy do przodu z naszymi projektami (oraz gimnastyką – cotygodniowa dawka ruchu – nie ma przebacz!).

W lipcu odbyło się spotkanie w ramach Kulturalnych Zeszytów – tym razem uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytanie – czy każdy może być artystą?

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Kawiarenka Kulturalna – Kulturalne Zeszyty 2023.

Lipiec i sierpień to także początki nowego przedsięwzięcia zorganizowanego dzięki Sylwii Ziębie. Mowa oczywiście o Lubelskiej Rękodziejni. Są to spotkania, które motywują do tego, aby wyjąć z szuflady swoje nieskończone robótki, projekty, obrazy… przynieść je do Karuzeli i we wspólnym rękodzielniczym gronie, przy kawie – kontynuować swoje dzieło. Serdecznie zachęcamy do tego, aby śledzić nasz facebookowy profil, dzięki temu nie przegapicie kolejnych spotkań, o których informujemy na bieżąco.

Wakacje to także czas kontynuowania projektu „Polska podaj dalej”. Tym razem uczestniczki i wolontariuszki wcieliły się w rolę modelek, pozując do zdjęć w wybranych przez siebie sceneriach. Sesje zdjęciowe odbyły się w ramach projektu „Polska podaj dalej”. Oczywiście poza sesjami fotograficznymi, nieprzerwanie odbywają się konwersacje z języka polskiego prowadzone przez nasze wolontariuszki.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego ze Stowarzyszeniem „ę” – “Polska dla początkujących i zaawansowanych,  podaj dalej”.

Nadal działamy z Borzechowem! W ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez wspieranie różnorodnych form ich aktywizacji” seniorzy z Lublina i Borzechowa wybrali się na wycieczkę do Muzeum Młynarstwa i Rzemiosł Wiejskich w Niedrzwicy Kościelnej, tzw. Młyn Grodzkiego.