DOSTĘPNOŚĆ

Siedziba Fundacji mieści się na niskim parterze w bloku przy ul. Górskiej 9 w dzielnicy Czechów. Można dojechać do nas liniami 11, 13, 23, 26, 29, 42, 44, 47, 74, 156, 160. Aktualne godziny przejazdu autobusów można sprawdzić tutaj (link) https://mpk.lublin.pl/.

Wejście do siedziby znajduje się przy ścieżce wyłożonej kostką brukową, przy wejściu jest niski próg – ok. 4 cm wysokości. Drzwi mają szerokość ok. 92 cm. W środku lokalu znajduje się dwa pomieszczenia, a także toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi toalety to ok. 80 cm, umywalka jest na wysokości ok. 90 cm. Osoba poruszająca się na wózku może mieć utrudniony dostęp do skorzystania z toalety i umywalki.

Dojeżdżając liniami: 13, 26, 47, 74, 156, 160 w kierunku Centrum, wysiadamy na przystanku o nazwie 1522 Młodej Polski 02. Następnie przechodząc za przystankiem poruszamy się przez osiedlowe uliczki i parking –do pokonania są bariery w postaci krawężników. Poruszając się ul. Młodej Polski po prawej stronie mijamy blok nr 32. Za blokiem należy skręcić w prawo i poruszać się dalej prosto aż do supermarketu Biedronka. Ustawiając się przodem do wejścia do sklepu należy obrać kierunek w lewo i iść przed siebie – siedziba fundacji mieści się w pierwszym lokalu po prawej stronie. Dojeżdżając  tymi samymi liniami w kierunku Czechowa i wysiadając na przystanku o nazwie 1521 – Młodej Polski 01 przechodzimy przez przejście dla pieszych ze światłami i dalej poruszamy się jak wyżej.

Dojeżdżając liniami: 11, 23, 29, 42, 44, 47, 74 w kierunku Czechowa  i wysiadając na przystanku o nazwie 1601 – Żywnego 01 poruszamy się w prawo i idziemy szerokim wybrukowanym traktem, brak po drodze architektonicznych barier w postaci krawężników, schodków itd. Należy poruszać się ciągle prosto, po lewej stronie mija się kolejno bloki o adresach: Górska 1, 3, 5 i 7. Następny jest blok nr 9 – Fundacja mieści się w ostatnim lokalu po lewej stronie. Dojeżdżając tymi samymi liniami w kierunku Centrum i wysiadając na przystanku o nazwie 1602 – Żywnego 02 należy przejść przez przejście dla pieszych i dalej poruszać się traktem jak wyżej. Po drodze trzeba pokonać krawężniki przy przejściach dla pieszych.

Istnieje możliwość wjazdu samochodem bezpośrednio w osiedle , wówczas do pokonania zostaje ok. 20 metrów do wejścia, po kostce, bez barier architektonicznych. Jadąc ul. Kompozytorów Polskich należy za sklepem Orfeusz skręcić w prawo w ulicę osiedlową i przy jej końcu skręcić w lewo, wjeżdżając w osiedle i poruszając się prosto aż do placu zabaw po lewej stronie. Blok przy ul. Górskiej 9 znajduje się po prawej stronie, a siedziba Fundacji w pierwszym lokalu.

Kontakt ws dostępności: telefon 509 452 187