Srebrny Lublin

AKTUALNOŚCI Z PROJEKTU – KLIKNIJ


„Srebrny Lublin” to projekt, którego celem głównym jest aktywizacja seniorów w działaniach kulturalnych i wspólnototwórczych w tym w działaniach międzypokoleniowych.

Działania projektu:
KULTURALNE ZESZYTY – cykl warsztatów, w których „na warsztat” bierzemy odbieranie i interpretowania wytworów kultury, uczymy się formułować refleksję z odbioru kultury i przenosić je do życia codziennego. Stałym elementem wszystkich warsztatów jest zeszyt – notes, własnoręcznie przez uczestników ozdobiony, w którym zapisują swoje refleksje, myśli, dotyczące zajęć i obcowania z wytworami kultury. Zajęcia to także obcowanie ze sztuką, czyli wspólne wyjścia na seans filmowy, na wystawę do galerii czy wyjazd kulturalny.

SPOTKANIE INTEGRACJI WEWNĄTRZPOKOLENIOWEJ – co miesięczne spotkania, na których osoby 60+ plus mogą innym zaprezentować swoje pasje, zainteresowania, umiejętności i zainspirować pozostałych.

SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE – „srebrni” maja wiele umiejętności, które są przydatne w codziennym życiu, a które warto znać. Te spotkania są właśnie po to, aby w międzypokoleniowym gronie dzielić się nimi. Co robimy wspólnie? Kisimy warzywa na różne sposoby, szydełkujemy i robimy na drutach piękne rzeczy itd. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

PODCAST O I DLA SENIORÓW – uruchomimy podcast dla i o seniorach w Lublinie i nie tylko. Bezpośrednio można przenieść się do słuchania klikając w obrazek.

grafika do podcastu

Grupa docelowa: osoby 60+ mieszkające w Lublinie oraz osoby młodsze.

Zainteresowani wzięciem udziału lub wieściami z realizacji? Zapraszamy do działu z Aktualnościami z projektu.

w ramach Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów na terenie Miasta Lublin w latach 2016 -2020