III warsztaty Kulturalnych Zeszytów

Na ostatnich „Zeszytach kulturalnych” seniorzy rozmawiali o książkach. O tym czego właściwie szukają w literaturze, co im daje czytanie i czy mogliby obejść się bez historii zapisanych w książkach ? Liliana Fabisińska zachęciła uczestników do wspominek i opisania uczuć jakie wywołał w nich powrót do czasów minionych. To były piękne i sentymentalne zajęcia.

III warsztaty Kulturalnych Zeszytów Read More »

Wystawa „Słynne golasy w sztuce”

Michał Rachwalski z Galeria Labirynt zawsze wymyśli coś wyjątkowego i zaskakującego na zajęcia z seniorami. Tym razem grupa seniorów z Karuzeli uczestniczyła w wystawie „Słynne golasy w sztuce”. Artystka Florentyna Nastaj stworzyła graficzną wersje dzieł sztuki, które są świetną bazą do rozmowy o przełamywaniu stereotypów. Wystawa tak bardzo zainspirowała seniorów, że poświęciliśmy jej jeszcze całe dodatkowe zajęcia na naszych wtorkowych sąsiedzkich spotkaniach.

Wystawa „Słynne golasy w sztuce” Read More »

Wystawa „Sprzątanie Świata” Kamila Janczewskiego i Edu Labirynt

Osoby uczestniczące w „Kulturalnych Zeszytach 2024” odwiedziły wystawę Kamila Janczewskiego „Sprzątanie Świata”. Artysta po wyjeździe do stolicy zatrudnił się na stanowisku ładowacza nieczystości stałych. „Na recyklingowo-multimedialnej wystawie Kamil Janczewski retrospektywnie przeżuwa zebrane doświadczenia z kilkumiesięcznego okresu bycia śmieciarzem. Światem, który chciałby posprzątać, jest przede wszystkim jego życie.” Po wystawie na warsztat w Edu Labirynt zaprosił nas jak zawsze nieoceniony Michał Rachwalski. Dziękujemy!

foto: Agata Sztorc – Gromaszek

Wystawa „Sprzątanie Świata” Kamila Janczewskiego i Edu Labirynt Read More »

Warsztaty smartfonowe w Orange

Na zaproszenie pracowników Orange w Lublinie, seniorzy z Klubu 60+ wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących obsługi smartfonów.

Na szkoleniu poruszane były między innymi takie tematy jak: pomoc Asystenta Google, mapa w smartfonie – sprawne poruszanie się po mieście, jak szukać tanich noclegów, lotów? Jak korzystać z przewodnika smartfonowego? Nasze seniorki wygrały nawet nagrody w konkursie 😍 Gratulujemy!

Dziękujemy za zaproszenie Dorota Grzegorczyk, Dorota Mruk, Agnieszka Link, Mirosław Pawęzka, Daniel Bicki.

Warsztaty smartfonowe w Orange Read More »

Przygotowania do mobilności grupowej – historia miejscowości Rogaska Slatina

Na tym spotkaniu grupa przygotowująca się do wyjazdu do Słowenii poznała historię miejscowości Rogaška Slatina. Pani Grażyna i pan Edward przygotowali i przedstawili całej grupie wiele ciekawych informacji dotyczących całego regionu.

Przygotowania do mobilności grupowej – historia miejscowości Rogaska Slatina Read More »

Warsztaty o filmoterapii – KZ 2024

Drugie „Kulturalne Zeszyty” z Liliana Fabisińska, które odbyły się w Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Tematem były filmo i biblioterapia w praktycznym zastosowaniu. Osoby uczestniczące, miały okazję zastanowić się nad tym jakie filmy poprawiają im humor, w jakich chwilach najbardziej potrzebują wsparcia. Czy filmiki nakręcone przez nich samych na przykład z wakacji, ślubów, spotkań towarzyskich, dają im więcej nostalgii czy pozytywnej energii? Na te i wiele innych pytań odpowiadali seniorzy na poniedziałkowym spotkaniu. Na koniec dostaliśmy listę tytułów o którą musimy powiększyć swoją wiedzę filmową. Mamy też pracę domową ale tego nie zdradzimy, to będzie niespodzianka. Trzymajcie kciuki za naszych seniorów.😍

Warsztaty o filmoterapii – KZ 2024 Read More »

Spotkania przygotowawcze do mobilności – słoweńska kuchnia

Mobilność grupowa osób 60+ do Słowenii nie mogłaby się odbywać bez odpowiedniego przygotowania. W kończącym się tygodniu odbyło się już 3 spotkania w ramach przygotowań. Tym razem pani Krystyna i Małgosia zaprezentowały informacje na temat słoweńskiej kuchni, a pani Janina nawet upiekła ciasto wzorowane na słoweńskim przepisie. Wszyscy zachwyceni, a majowy termin mobilności zbliża się dużymi krokami! 🙂

Spotkania przygotowawcze do mobilności – słoweńska kuchnia Read More »

Seans filmu „Pieśni ziemi” – projekt KZ 2024

W ramach projektu „Kulturalne Zeszyty 2024”, który jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, uczestnicy i uczestniczki wspólnie biorą udział w wydarzeniach kulturalnych. W ostatnim tygodniu takim wydarzeniem był seans filmu „Pieśni ziemi” – jedyny taki seans w Lublinie. Osoby uczestniczące otrzymały od nas 3 pytania dotyczące filmu, które pomogą im z jego lepszym zrozumieniu i odbiorze. Już w najbliższy wtorek wymienią się wrażeniami na spotkaniu sąsiedzkim na Górskiej.

Seans filmu „Pieśni ziemi” – projekt KZ 2024 Read More »

Warsztaty taneczno- muzyczne – projekt MKK 2024

Myślimy sobie, że Michael Jackson też chętnie by potańczył na zajęciach muzycznych w Karuzeli prowadzonych przez Anita Łucjan-Kowalska. Nasi seniorzy jak zawsze doskonale bawili się tym razem również przy piosenkach króla popu. Ciekawe czym zaskoczą nas na kolejnym spotkaniu 😉

Warsztaty taneczno- muzyczne – projekt MKK 2024 Read More »