Międzypokoleniowa Kawiarenka Kulturalna

AKTUALNOŚCI Z REALIZACJI PROJEKTU – KLIKNIJ


O PROJEKCIE

„Międzypokoleniowa Kawiarenka Kulturalna” to projekt, którego celem jest zwiększenie uczestnictwa w kulturze i wydarzeniach kulturalnych mieszkańców Lublina w różnym wieku.

W ramach projektu zaprosimy mieszkańców i mieszkanki Lublina:

GRUPOWE WYJŚCIA NA WYDARZENIA KULTURALNE – kino teatr, wystawa, czasem nie ma z kim się wybrać, a my idziemy „całą zgrają” razem uczestniczyć w pięknych widowiskach. Wyjścia odbywają się raz w tygodniu. Szczególnie zapraszamy osoby 50 i 60+.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA „AKADEMIA BIŻUTERII” – błyskotki, świecidełka, raz w miesiącu własnoręcznie wykonujemy biżuterie – dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego. Były już bransoletki i kolczyki decoupage, bransoletki z włóczki, teraz czas na koraliki!

WARSZTATY „TAŃCE W KRĘGU” – co tydzień poznajemy różne kultury poprzez wspólne tańczenie w kręgu oraz muzykowania i śpiewanie – dzięki temu dobrze się bawimy i dbamy o sprawność fizyczna.

WARSZTATY BAJKOPISANIA I POEZJOTWORZENIA – bajki, baśnie, opowiadania, wiersze – jak je tworzyć? o tym są te warsztaty.

SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE „W KULTURALNYM GRONIE” – kiedy osoby 60+ tańczą, piszą opowiadania, wiersze, tworzę biżuterię itd. osoby młodsze pracują lub uczą się w szkołach, raz w miesiącu popołudniową porą zapraszamy ich do wspólnego działania i dzielimy się tym czego się sami nauczyliśmy.

Zainteresowani udziałem? Zapraszamy do Aktualności MKK