Zaproszenie na konferencję projektu Kreatywni 60+

Zapraszamy na konferencję upowszechniającą projektu „Kreatywni 60+ Nowy model pracy z seniorami oparty na kreatywności i uczestnictwie w kulturze”, która odbędzie 24 maja 2023 roku w godzinach 12:00 – 14:30 w Kinie Bajka przy ul. Radziszewskiego 8.

W czasie spotkania przedstawimy projekt, jego cele, działania oraz rezultaty w postaci materiałów, które powstały w ramach działań projektowych. Między innymi przedstawimy metodę „kreatywnych spacerów”, która została opracowana w ramach projektu. Spacery te mogą być pomocne w aktywizowaniu osób po 60+ roku życia do podejmowania aktywności fizycznej i kulturalnej. Anita Łucjan-Kowalska i Sylwia Zięba podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem warsztatów muzykoterapeutycznych, tańców w kręgu oraz rękodzielniczych z osobami w wieku starszym. Agata Frankowska, opowie o czynnikach, które wpływają na kreatywność w każdym wieku. Wspólnie zastanowimy się nad tym czy kreatywność, często łączona z ludźmi młodymi, ma znaczenie w wieku starszym. Opowiemy także o tym w jaki sposób działania międzynarodowe dla osób 60+ wpłynęły efektywność pracy Fundacji Karuzela Aktywności.

PROGRAM KONFERENECJI:

• 11:45 – 12:00 Rejestracja uczestników
  • 12:00 – 12:05 Powitanie i rozpoczęcie konferencji
  • 12:05 – 12:20 Prezentacja projektu (cele, kontekst, problemy, założenia) / koordynatorka projektu Agata Frankowska
  • 12:20 – 12:40 Prezentacja: czy kreatywność w wieku starszym jest potrzebna? Agata Frankowska
  • 12:40 – 13:00 Prezentacja działań projektowych – muzykoterapia w pracy z grupą 60+, Anita Łucjan-Kowalska
  • 13:00 – 13:15 Prezentacja działań projektowych – warsztaty rękodzielnicze w pracy z grupą 60+, Sylwia Zięba
  • 13:15 – 13:30 Prezentacja działań projektowych – spacery kreatywne, Anna Kożuch
  • 13:30 – 14:00 Prezentacja wypracowanych rezultatów – ebook, scenariusze warsztatów, filmiki z działań
  • 14:00 – 14:10 Prezentacja partnera projektu z Włoch – LUETEC
  • 14:10 – 14:30 Dyskusja: osoby 60+ w projektach międzynarodowych – sesja pytań i odpowiedzi

UDZIAŁ W KONFERNECJI JEST BEZPŁATNY I WYMAGA ZAPISANIA

Do udziału zapraszamy osoby pracujące z grupą wiekową 60+, czyli edukatorów, animatorów, trenerów, opiekunów itd. z różnych organizacji i instytucji. Zapisu na konferencję można dokonać wysyłając emaila na adres: kontakt@fundacjakaruzela.org.pl lub smsa na numer 509452187 – w treści proszę wpisać:
– konferencja Kreatywni 60+,
– imię i nazwisko osoby, która chce wziąć udział,
– zawód/sposób pracy z osobami 60+, instytucję, organizację.

Biorąc udział w Konferencji Upowszechniającej projekt “Kreatywni 60+” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rejestracji, potwierdzenia obecności na konferencji oraz przesłania materiałów pokonferencyjnych przez Fundację Karuzela Aktywności zgodnie z RODO. Państwa dane będę przetwarzane przez KE zgodnie z Rozporządzeniem 2018/1725. Informacja dotycząca prywatności znajduje się pod adresem https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-esc/index/privacy-statement

Do zobaczenie 24.05!