Podróżowanie online

Rok 2020 na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci ze względu na pandemię Sars-cov-2 i związane z nią zmiany. Jedną z najbardziej dotkliwych są ograniczenia w poruszaniu się, w tym podróżowaniu. Zastępowanie wycieczek jest bardzo trudne, bo przecież wyjazd to nie tylko zmiana miejsca pobytu, ale tak że zmiana klimatu, poznawanie nowych ludzi, relaksujące zajęcia oraz dowiadywanie się nowych informacji czy zmiana perspektywy. W sieci jest dość dużo powszechnie dostępnym materiałów do „wirtualnego zwiedzania”, jednak często są one bezosobowe i dużo mniej angażujące. Podjęłyśmy się przeprowadzenia namiastki wycieczki online dla seniorów. Na początek przepis na udaną wycieczkę online:

  • super towarzystwo
  • kompetentny przewodnik lub przewodniczka
  • ciekawe miejsce
  • przestrzeń na rozmowy.

Wg tego przepisu wspólnie z seniorkami udałyśmy się do Wieliczki i zwiedzać Francję! Pani Krystyna, która osobiście zwiedzała Francję i widziała katedrę Najświętszej Marii Panny w Reims z chęcią opowiedziała o swoich doświadczeniach i zachwytach. Podzieliła się także pięknymi zdjęciami. Wszyscy obserwujący i słuchający pani Krystyny zapragnęli odwiedzić Francję!

Wycieczki online odbyły się w ramach projektu „Srebrny Lublin”. Działanie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów na terenie Miasta Lublin w latach 2016 -2020.