Kulturalne Zeszyty – warsztaty kulturalne

Na te zajęcia wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością i ekscytacją. Dlaczego? Gdyż jest to cykl warsztatów, w których na podstawie obcowania z kulturą uczymy się jej czytania i interpretowania. Każdy zna to uczucie kiedy po wyjściu z seansu filmowego jesteśmy zachwyceni, ale na pytanie czy film się podobał możemy odpowiedzieć co najwyżej „Tak, bardzo”. Jeśli mamy rozwinąć swoją wypowiedź, opowiedzieć dlaczego tak nas zachwycił już mamy pewien problem. Czasem nawet nie wiem dlaczego dane dzieło nas zachwyciło. Pomysł „Kulturalny Zeszytów” zrodził się z tego doświadczenia „niemocy” wyrażenia zachwytu. Warsztaty to mieszanka filozofii, historii sztuki i wiedzy o kulturze. Dzięki udziałowi w Kulturalny Zeszytach nie tylko poznajemy kody kultury i uczymy się odczytywać treści, ale także zastanawiamy się co one dla nas oznaczają i poznajemy sami siebie.

Za nami 3 pierwsze warsztaty – wykonaliśmy osobiste zeszyty do zapisywania refleksji oraz pracowaliśmy z literaturą. W tym tygodniu tematem warsztatów będzie FILM.

Warsztaty są działaniem w ramach projektu Srebrny Lublin i są przeznaczone dla osób 60+. Partnerem projektu jest KS Budowlani.