Wakacje 2023 – OSTATNIE półkolonie o i psami dla dzieci 6 – 11 lat

Zapraszamy na półkolonie My i Psy 2023!
Tradycyjnie już zapraszamy na półkolonie z psami! Jeśli wcześniej myślałeś/myślałaś o naszych półkoloniach dla swoich dzieci, ale do tej pory jakoś się nie składało, to nie będzie lepszej okazji aby wziąć udział w półkoloniach, które tematycznie są poświęcone psom, gdyż to OSTATNIE takie półkolonie organizowane przez nas.
Nasze półkolonie to spotkania ze zwierzętami i ludźmi zakręconymi na ich punkcie, to wypoczynek połączony z nauką poprzez działania praktyczne, okazja do poznawania nowych osób, kształtowania i doskonalenia umiejętności społecznych i nauka życia w grupie.

Dla kogo?
Zapraszamy dzieciaki w wieku 6 -11 lat, które interesują się zwierzętami, w szczególności psami.

Terminy i tematy turnusów:
03.07 – 7.07.2023 temat tygodnia: Zawody dla miłośników psów
Tydzień, w którym bliżej poznamy zawody, które są związane z pracą z psami:  lekarz weterynarii, technik weterynarii, groomer, opiekun/petsitter, trener/szkoleniowiec/behawiorysta zwierzęcy, a nawet psi dietetyk i dogoterapeuta. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z osobami, które wykonują takie zawody i na własne oczy zobaczyć jak wygląda taka praca. Dowiedzą się jaką wiedzę i  umiejętności należy mieć, aby móc wykonywać każdy z nich. Oprócz tego treści dotyczące właściwego zachowania w stosunku do psa, jego wychowania i szkolenia.
– 10.07 -14.07.2023 temat tygodnia: Skąd wziąć psa? schronisko, dom tymczasowy, hodowla
Tydzień, w którym bliżej zapoznamy się z różnymi miejscami, z którym możemy wziąć psa, czyli skąd wziąć psa dorosłego, a skąd szczeniaka? z czym należy się liczyć jeśli bierzemy psa rasowego, jak wybrać dobrą hodowlę, a jeśli chcemy zaprosić do swojego domu kundelka to jak wybrać tego, który będzie z nami najszczęśliwszy, co to jest umowa adopcyjna, a czym jest wizyta przedadopcyjna. Oprócz tego treści dotyczące właściwego zachowania w stosunku do psa, jego wychowania i szkolenia.
17.07 – 21.07.2023 – temat tygodnia: Szkolenie psa – wychowanie czy nauka sztuczek?
Tydzień, w którym mocniej zajmiemy się szkoleniem psów oraz tematami związanymi z jego wychowaniem. Uczestnicy dowiedzą się jak powinien przebiegać prawidłowy proces wprowadzenia psa do domu, jak wychować szczeniaka, a jak psa dorosłego, jaka jest różnica między wychowaniem, a szkoleniem psa, jak uczyć psa najbardziej potrzebnych komend, a jak sztuczek. Rally-O, tropienie, canicross – czym są i jak się do nich szkoli psy.

24.07 – 28.07.2023 – temat tygodnia: Jak zostać najlepszym przyjacielem swojego psa?
Tydzień, w którym będziemy bardziej przyglądać się relacji człowiek – pies. Uczestnicy dowiedzą się jak budować przyjaźń z psem – co robić żeby była ona silniejsza, a czego nie robić aby tej przyjaźni nie zespuć. Jak komunikować się ze swoim psiakiem żeby rozumiał czego od niego chcemy. Zastanowimy się także czego możemy od psa oczekiwać, bo przecież to pies, a nie mały, owłosiony człowiek. Co lubią psy robić ze swoimi ludźmi, czyli jak spędzać czas. Oprócz tego treści dotyczące wychowania i szkolenia psa.

Oprócz zajęć związanych z psami i w asyście psów, w programie każdego z turnusów zaplanowane zostało wyjście do kina, gry i zabawy na dworze, wycieczka na łono natury z ogniskiem. W każdym z tygodni uczestnicy poznają przynajmniej 3 różne psy.

Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa Nr 18, Ul. Długosza 8, Lublin

Zapewniamy:

• opiekę wykwalifikowanych wychowawców (Agata i Martyna) w godz. 7:30 – 16:30, (istnieje możliwość odbioru dziecka już o 7:00 po indywidualnych ustaleniach),

• program merytoryczny będzie realizowany w godzinach w godz. od 9:00 do 15:30, pozostały czas to godziny świetlicowe.

• niepowtarzalny program z udziałem zwierząt,

• małe grupy,

• czas na drugie śniadanie (godz. 8:30),

• obiad z podwieczorkiem,

• napoje,

• ubezpieczenie NNW,

• wszystkie atrakcje w cenie turnusu,

• zgłoszenie do bazy wypoczynku www.wypoczynek.gov.pl (nadzór Kuratorium Oświaty, sanepid itd.).

Koszty:
przy zapisie do 30.05.2023 i wpłacie zaliczki w wysokości 50% – 600 zł/osobę/tydzień
przy zapisie do 16.06.2023 i wpłacie zaliczki w wysokości 50% – 650 zł/osobę/tydzień
– 700 zł /osobę/tydzień – w pozostałych sytuacjach,

ŚRODKI FINANSOWE OD UCZESTNIKÓW SĄ POBIERANE W RAMACH DZIAŁANOŚCI ODPŁATNEJ POŻYTKU PUBLICZNEGO I SĄ PRZEZNACZONE NA FINSOWANIE DZIAŁANOŚCI SPOŁECZNEJ

dane do wpłat:
Fundacja Karuzela Aktywności
nr konta 04 1750 0012 0000 0000 2762 7765
tytuł płatności: Półkolonie letnie 2023 – Imię i nazwisko dziecka – daty turnusu

Zapisy i szczegóły:
pod nr 509 452 187