Wakacje 2021 – półkolonie dla młodzieży 12-15 lat

Zapraszamy na półkolonie dla starszaków My i Psy 2021!
Tym razem stworzyłyśmy zupełnie nową propozycję dla młodzieży w wieku 12-15 lat.

Dla kogo?
Zapraszamy nastolatki w wieku 12-15 lat, które interesują się przynajmniej jednym z tematów:
– psy i wszystko co z nimi związane,
– mądra pomoc bezdomnym psom,
– tik-tok,
– filmy i filmiki,
– animacja poklatkowa,
Dla dla dzieci do 11 roku życia mamy tym razem zupełnie inną ofertę – sprawdź TU.

Co:
Zapraszamy na półkolonie, które będą prowadzone metodą projektu, czyli uczestnicy będą aktywnie uczestniczyć w działaniach i wykonywać praktyczne zadania.
Co będziemy robić – opis dla nastolatka:
W zależności od turnusu będziemy tworzyć tik-toki o psach i ich odpowiednim traktowaniu lub animację poklatkową także na temat psów. Konkretny temat wybierzecie w pierwszym dniu – w zależności od tego co będziecie uważać za najbardziej wartościowe. Razem napiszemy scenariusz i nakręcimy odpowiednie sceny lub wykonamy animację poklatkową. Żeby mieć pewność że nie będziemy przekazywać herezji, w programie znajdą się także zajęcia o psach, o tym jakie mają potrzeb, jak je wychowywać, jak szkolić, czego im nie robić. W tych zajęciach będą brać udział także żywe psiaki. Liczmy na to, że poprowadzicie naszego wspólnego „tik-toka”. Aby pomóc schroniskom wykonamy zabawki – szarpaki, maty węchowe w ilościach hurtowych, które przekażemy do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Nowodworze oraz Centrum Adopcyjnego ADA w Przemyślu.
Co będziemy robić – opis dla rodzica:
W zależności od turnusy w programie znajdą się warsztaty filmowe lub animacji poklatkowej, a także zajęcia dotyczące dobrostanu psów, ich wychowania i szkolenia oraz emocji i współpracy wśród psów. Zajęcia te będą okazją dla uczestników także do zastanowienia się nad własnymi emocjami i zachowaniami. Uczestnicy przygotowując filmiki na tik-toka oraz animację poklatkową będą ćwiczyć swoje umiejętności społeczne, w tym współpracę. Dzięki temu, że będą współautorami i scenariusza i bezpośrednio wykonają sceny, doświadczą swojej sprawczości. Chcemy, aby przekonali się także, że umiejętności i wiedza, a nawet zwykłe chęci, to jest coś czym mogą budować dobro wokół siebie, czyli wykonamy razem szarpaki i maty węchowe, zabawki dla psów, które przekażemy następnie do Schroniska dla Psów w Nowodworze i Centrum Adopcyjnego ADA, w którym rzeczy te będą służyć psiakom czekającym na dom.

Terminy i tematy turnusów:
– 16.08 –20.08.2021 – temat: Język „psiolski”
– 23.08 – 27.08.2021 – temat: Człowiek – najlepszy przyjaciel psa?

Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa Nr 18, Ul. Długosza 8, Lublin

Zapewniamy:

• opiekę wykwalifikowanych wychowawców w godz. 7:30 – 16:30,
  • niepowtarzalny program z udziałem zwierząt, warsztaty filmowe i animacji poklatkowej,
  • małe grupy,
  • czas na drugie śniadanie (godz. 8:30),
  • obiad z podwieczorkiem,
  • napoje,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wszystkie atrakcje w cenie turnusu,
  • spełnienie wymagań przeciwdziałaniu epidemiologicznym oraz zgodność z wymaganiami do organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży (zgłoszenie do bazy wypoczynku, nadzór Kuratorium Oświaty),
  • zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Koszty:
– 575,00 zł/osobę/tydzień – dla uczestników poprzednich edycji naszych działań wakacyjnych i zimowych, rodzeństwa i w przypadku zapisu więcej niż jednego dziecka niespokrewnionego (z koleżanką, kolegą) oraz przy zapisie na dwa turnusy,
– 630 zł /osobę/tydzień – w pozostałych sytuacjach,
(na chwilę obecną nie wymagamy wpłaty zaliczek, ale jeśli ktoś chce to może  )
dane do wpłat:
Fundacja Karuzela Aktywności
nr konta 04 1750 0012 0000 0000 2762 7765
tytuł płatności: Półkolonie letnie 2021 – Imię i nazwisko dziecka – daty turnusu

Zapisy i szczegóły:
pod nr 509 452 187 lub 690 644 187
www.myipsy.pl

Kontakt: