Srebrny Lublin – projekt międzypokoleniowy

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić seniorów z Lublina oraz osoby młodsze do udziału w nowym projekcie! Srebrny Lublin, to projekt którego celem jest aktywizacja seniorów w działaniach kulturalnych i wspólnototwórczych, w tym w działaniach międzypokoleniowych.

Co proponujemy?
CYKL WARSZTATÓW „KULTURALNE ZESZYTY”
To cykl 8 warsztatów łączących uczestnictwo w działaniach kulturalnych z nauką refleksji,”czytania” kultury i sztuki, dostrzegania ukrytych znaczeń oraz umiejętności prowadzenia dyskusji. Elementem wspólnym całego cyklu jest „kulturalny zeszyt”, który będzie prowadził każdy uczestnik i będzie w
nim zapisywać własne refleksje dotyczące kontaktu z kulturą i sztuką. Jeden cykl warsztatów obejmuje 8 spotkań, w tym jedno wyjazdowe.
Tematy poszczególnych warsztatów:
1. spotkanie – wprowadzenie oraz własnoręczne wykonanie notesu,
2. i 3. spotkanie z literaturą,
4. i 5. spotkanie ze sztuką plastyczną,
6. spotkanie z filmem
7. bliskie spotkanie ze zmysłami – wyjazd jednodniowy
8. spotkanie podsumowujące

W ramach projektu działać będą dwie grupy seniorskie:
Pierwsza – spotkanie od 22 września o godz. 10:30 na Peowiaków 11 – rekrutacja zamknięta
Druga – spotkania od 22 września godz. 13:00, salka KS Budowlani, Ul. Krasińskiego 11 – rekrutacja otwarta, mamy jeszcze wolne miejsca (zapisy pod nr 509 452 187)

SPOTKANIA INTEGRACJI WEWNĄTRZPOKOLENIOWEJ
Otwarte spotkania dla seniorów, którzy chcą poznać działalność innych seniorów oraz wymienić się swoimi zainteresowaniami. Tematem pierwszego spotkania są TAŃCE W KRĘGU. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 września w sali na ul. Peowiaków 11.

SPOTKANIA INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ
W ramach działania chcemy aby seniorzy dzielili się swoimi umiejętnościami z osobami młodszymi. Obecni seniorzy mają wiele umiejętności, które dla nich nie są niczym szczególnym, bo w ich pokoleniach były uważane za coś co każdy umie i było przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale obecnie już nie jest ze względu na brak czasu lub praktykowania przez rodziców. Tu można wymienić takie umiejętności jak np. konserwacja żywności przez kiszenie lub
kwaszenie, szydełkowanie, robienie na drutach. Spotkanie będą się odbywać na ul. Peowiaków 11 oraz w KS Budowlani. Pierwsze spotkanie, którego tematem będzie KISZENIE już 15 września godz. 16:30 na ul. Peowiaków 11. Zapraszamy osoby z grup młodszych! Zapisy pod nr 509 452 187.

PODCAST DLA SENIORÓW
W ramach działania uruchomiony zostanie pierwszy w Lublinie podcast dla seniorów SREBRNY LUBLIN. Szczegóły już wkrótce.

w ramach Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów na terenie Miasta Lublin w latach 2016 -2020