KONWERSACJE Z JĘZYKA POLSKIEGO! REKRUTACJA DO PROJEKTU

Trwa właśnie rekrutacja do najnowszego, wielokulturowego i międzypokoleniowego projektu „Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej!„. W ramach projektu będziemy tworzyć grupy konwersacyjne składające się z osoby 60+, z  migrantem, migrantką, uchodźczynią lub uchodźcą.  Osoby 60+  zostaną przeszkolone do prowadzenia konwersacji  z języka polskiego w  zespołach 1 na 1.

Agata i Gosia uczestniczyły  w pierwszych warsztatach na których poznawały dobre praktyki  w  pracy międzypokoleniowej, podstawy pracy międzykulturowej oraz podstawy nauczania języka polskiego dla nieprofesjonalistów. Warsztaty odbyły się  w Żyrardowie, zorganizowało je:  Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana zapoznaj się z regulaminem/zasadami projektu i klauzulą informacyjną o danych osobowych, a następnie wypełnij formularz zgłoszenia:

Istnieje też możliwość zgłoszenia telefonicznego pod nr 509 452 187 (nr koordynatorki projektu Agaty Frankowskiej). Na zgłoszenie czekamy do 20 kwietnia 2023 r.

———————————————————————————————
Działania projektowe będą realizowane przez kilkanaście organizacji, w całej Polsce, między innymi:
Biblioteka w Oleśnicy,
Stowarzyszenie Multi.Art,
Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza,
Fundacja PCKK,
Centrum Kultury w Polkowicach,
Koło Gospodyń Wiejskich w Lubiaszowie,
WUTW – Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
Powiatowa i  Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku,
Fundacja Pro Omnis

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Partnerem projektu jest Fundacja Polskie Forum Migracyjne.