Majowa Karuzela

Słoneczne dni nastrajały do działań:) W maju odbyły się między innymi 2 zajęcia z cyklu Mix Kulturalny – tym razem poruszony został bardzo ważny temat, jakim są stereotypy, zorganizowałyśmy także sprawdzian wiedzy o dawnych filmach i wspominanie różnych kultowych tekstów 😉

W maju powstał przedostatni w tym sezonie odcinek naszego słuchowiska Bogowie na Czechowie 2. Zapraszamy do słuchania 🙂

Rękodzieło dla grupy dorosłej – cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem temat, czyli biżuteria makramowa! Z kolei grupa dzieci na swoich rękodzielniczych warsztatach wykonała ozdoby z zimnej porcelany – prezent na Dzień Matki, dzieciaki piekły także własnoręcznie wykonane ciasteczka.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Międzypokoleniowa Kawiarenka Kulturalna na Czechowie.

Majowe Kulturalne Zeszyty to “Sztuka polityczna i społecznie zaangażowana” oraz “Nowe narracje w dziennikarstwie”. W ramach warsztatów odbyły się także wyjścia kulturalne: „Niedzielny poranek muzyczny” w Filharmonii oraz „Bitwa o kulturę. Chodź, coś ci powiem” w Teatrze Starym.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Kawiarenka Kulturalna – Kulturalne Zeszyty 2023.

Majowe działania projektowe w ramach Erasmus+: KREATYWNI 60+: oprócz Konferencji podsumowującej projekt, w maju odbył się także Spacer Kreatywny z grupą z Borzechowa.

Wydarzenia w ramach programu Erasmus + KREATYWNI 60+ współfinansowane przez Unię Europejską.

Zorganizowałyśmy dwa spotkania zapoznawcze ze wszystkimi uczestnikami w projekcie “Polska dla początkujących i zaawansowanych,  podaj dalej”. Dodatkowo przez cały miesiąc odbywały się cykliczne spotkania seniorów z uchodźcami. Regularne spotkania mają trwać 10 miesięcy.  

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Partnerem projektu jest Fundacja Polskie Forum Migracyjne.

Wyjście do Teatru Osterwy na spektakl „Nowy wspaniały świat” odbyło się w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez wspieranie różnorodnych form ich aktywizacji.” Współfinansowano z budżetu Samorządu Województwa Lubelskiego.

Warto wspomnieć także o naszych działaniach dogoterapeutycznych. Wesoła Blu regularnie odwiedza osoby z chorobą Alzheimera w Środowiskowym Domu Samopomocy Mozaika.

Co na koniec? Nie zgadniecie! Rozciąganie, skłony, pot i zakwasy 😉 Sami najwytrwalsi!